4 style zegarków, które każda kobieta powinna posiadać

Jeśli chodzi o zegarki damskie, kobiety są z pewnością rozpieszczane. Znajdziesz zegarki odpowiadające Twoim potrzebom, upodobaniom w modzie oraz nadającym się na różnego rodzaju okazje.
Jeśli masz fetysz do zegarków, musisz mieć te 4 style w damskich zegarkach. Sprawdź na naszej liście i sprawdź, czy masz je wszystkie.

1. Skórzany pasek

Ten jest ponadczasowy. Zegarki ze skórzanymi pasami są znane ze swojego schludnego i swobodnego wyglądu, które pasują do środowiska pracy. W rzeczywistości są podstawowym zegarkiem, który pasuje do wszystkiego. Mogą być noszone zarówno przez młodych, jak i starszych. Opaski skórzane zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności. Wymienne paski i wodoodporne tarcze sprawiają, że są one bardziej trwałe. Istnieją zegarki z wieloma pasami, które pozwalają Ci dopasować wygląd Twojego zegarka do Twojej aktualnej kreacji. Kobiety z większymi nadgarstkami zawsze mogą wybrać większą tarczę.

Niezależnie od wybranego koloru, w szafie powinien znajdować się co najmniej jeden pasek ze skóry.

2. Zegarki z bransoletką

Ten styl w damskich zegarkach jest świetny na wieczorne, formalne wyjście. Są to zarówno delikatne i skromne czasomierze, jak i odważne i ekstrawaganckie projekty. Wszystko zależy od Ciebie! Zegarki z bransoletką są przeznaczone do noszenia jako biżuteria. Mają metaliczne wykończenia (złoto, srebro, różowe złoto i platyna), złote i srebrne elementy oraz inkrustowane klejnotami tarcze. Są w większości wytwarzane przez markowe firmy i w większości przypadków stosunkowo drogie. Taki zegarek przydaje się, jeżeli od czasu do czasu chciałabyś założyć coś naprawdę ładnego i błyszczącego, jednocześnie dająć Ci możliwość łatwego kontrolowania czasu.

Wariantem zegarka-bransoletki jest również model, który zatrzaskuje się wokół nadgarstka jak mankiet. Niektóre mają również regulowane paski w formie krawatów.

3. Zegarki sportowe

W przeciwieństwie do innych zegarków wymienionych na liście, zegarki sportowe wyróżniają się eleganckimi liniami i minimalistycznym wzornictwem. Są one przeznaczone do trudnych zastosowań, takich jak pływanie, jazda na rowerze i wędrówek po lesie czy górach. Oferują wysoki poziom wodoodporności – nawet do 300 metrów. Oferują one również szereg dodatkowych funkcji, takich jak wyświetlacze cyfrowe, odliczanie czasu (stopery), liczniki kalorii, kalendarze, monitory tętna i podobne. Guma i plastik to najczęściej używane materiały na obudowę i paski zegarków sportowych. Są również wykonane w jaśniejszych kolorach, choć nie zawsze.

4. Zegarki chronograficzne

Kobiety zwykle unikają chronografów, uważając, że są one stworzone dla mężczyzn i że będą wyglądać na zbyt duże dla ich drobnych dłoni. Chronograf ma połączony zegarek i stoper. Wyglądają elegancko i profesjonalnie. Musisz go założyć chociaż raz, aby zobaczyć, jak to wygląda. Możesz również kupić zegarki z chronografem dla mężczyzn i kobiet – pasujące do siebie tak jak Wy.

Zakup damskich zegarków

Oto kilka wskazówek odnośnie zakupu damskiego zegarka

  • Wybierz odpowiedni ruch zegarka. Chcesz mechaniczny, kwarcowy czy automatyczny mechanizm
  • Weź pod uwagę rozmiar i wagę zegarka. Zawsze załóż zegarek przed zakupem, aby zdecydować jak się z nim czujesz oraz jak wygląda na Twojej dłoni
  • Jeśli Twój budżet na to pozwoli, kup oddzielne zegarki na różne okazje
  • Dla odważnych polecam eksperymentowanie z jaskrawymi kolorami i masywnymi wzorami
  • Jeżeli lubisz zegarki pasujące do bardzo szerokiego wahlarza stylizacji, zastanów się nad kupnem drewnianego zegarka
  • Zrównoważ wygląd zegarka z jego funkcjonalnością

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone