Atrakcyjność internetowego tekstu

Tekst publikowany w internecie musi być atrakcyjny

Internetowy tekst jest atrakcyjny, gdy ma ciekawy temat, jest dobrze napisany i posiada ilustrację graficzną lub zdjęciową. Fotografie muszą być wyraźne, kolorowe lub czarno-białe. Dobry tekst powinien koniecznie być odpowiedniej długości – nie za krótki, ponieważ nie wyczerpie tematu, i nie za długi, bo zanudzi czytelnika na śmierć. Autor tekstu musi pamiętać o tym, kto jest adresatem jego tekstu. Inaczej pisać należy do osób dorosłych, inaczej do młodzieży czy też dzieci.

Aby tekst dobrze się czytało powinien mieć odpowiednią formę: podział na akapity i śródtytuły są jak najbardziej wskazane. Wyboldowania i kursywy także są przydatne, ponieważ nadają charakter tekstowi. W tekście nie powinno być zbyt wiele powtórzeń, język powinien być adekwatny do odbiorcy, czyli adresata tekstu, i jego kompetencji językowych.

Podsumowując, dobry tekst spełnia wszystkie powyższe warunki i ma tezę, którą autor potrafi doskonale obronić. Zachęcamy do pisania ciekawych tekstów i rekomendujemy tworzenie takich tekstów. Znudzony Czytelnik nigdy więcej nie zawita na naszą stronę, a tego przecież nie chcemy.

Fotolia_63875326_Subscription_XXL

O autorze

Marta Felińska

Komentarze wyłączone