Czym jest internet?

Internet jest medium teraźniejszości i przyszłości

Dzięki niemu wysyłane są mejle, szukane informacje, przygotowywane dane. Internet jest najważniejszym sposobem porozumiewania się wielu osób. Tradycyjne listy odeszły w przeszłość. Dzisiaj listy tradycyjne, wkładane do koperty, odeszły do historii. List elektroniczny dociera do każdego szybciej, jest efektywniejszym sposobem porozumiewania się. Odpowiedź na mejla można otrzymać już po kilku minutach.

Internet pomaga pisać teksty, prace, szukać informacji. Dzięki zasobom internetowym powstała niejedna praca licencjacka czy magisterska. Internet jest niezbędny, ponieważ bez niego o wiele trudniej byłoby żyć. Stał się medium potrzebnym w pracy, domu oraz do kontaktów towarzyskich. Karierę robią serwisy społecznościowe, których w internecie jest dzisiaj bez liku. Dlatego też warto zadbać o kontakt z osobami przez internet i nie ryzykować utraty znajomych. Profesjonalne sieci pomagają znaleźć pracę, aplikacje zawierające CV i list motywacyjny również można znaleźć w internecie. Potrzeb jest coraz więcej i każda osoba może korzystać z internetu i jego zasobów sieciowych.

Internet jest najważniejszym sposobem łączenia się ze światem, ale dorośli powinni czuwać nad tym, w jaki sposób korzystają z internetu dzieci i młodzież – nie całymi dniami, nie ze wszystkich stron. Kontrola rodzicielska pozwala ograniczać dostęp do różnych stron internetowych wielu osobom.

shutterstock_67570876

O autorze

Marta Felińska

Komentarze wyłączone