Dlaczego Ukrainie zależy na tym by być okradaną?

Obecny kryzys na Ukrainie nijak ma się do tego jak to próbują nam wmówić media. Mogłoby się wydawać, że wszystko jest jasne- agresorem jest Rosja i próbuje zagarnąć biednym Ukraińcom jak największe terytorium. Mogłoby się również wydawać, że wszystko zaczęło się od pospolitego ruszenia, kiedy to ukraiński naród pod wpływem “złych decyzji” swojego prezydenta (który nie chciał podpisać umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską) wyraził swą wolę tłumnie protestując przeciw takim decyzjom na majdanie niepodległości.

Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę agresywną politykę USA na bliskim wschodzie i próby dobrania się do Rosji właśnie od tej strony, nic nie będzie już takie oczywiste. W dobie kryzysu finansowego na całym świecie( wywołanego sztucznie) USA jako światowy hegemon próbuje utrzymać dominującą pozycję na świecie. W obliczu kryzysu oraz spadku wartości dolara oraz taniejącej ropy, odchodzących od dolara w rozliczeniach finansowych Iranie, Chinach i Rosji to USA stara się za wszelką cenę nie dopuścić do tego aby korzyści płynące z obrotu dolarem zostały im odebrane.

Mając w rękach inny potężny instrument finansowy czyli Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Amerykanie starają się jak mogą wciągnąć Ukrainę w swoją strefę wpływów i udzielać im lichwiarskich pożyczek, tylko dlatego żeby cały szwindel mógł się bez przeszkód dalej kręcić. Po wydarzeniach na Ukrainie stało się jasne, że Rosja nie pozwoli na to aby to umierający dolar nadal dyktował warunki. Prawdą jest natomiast, że to nie Rosja dąży do konfliktu, tylko światowa lichwa z Wall Street.

Mając na uwadze te wydarzenia oraz to jak postąpiono z Kaddafim ( który odszedł od dolara) w Libii, Husseinem w Iraku, to jak teraz próbuje się rozgrywać Assada w Syrii i dobrać do skóry Iranowi, pokazuje tylko jak bardzo bankierzy są zdeterminowani do tego aby podtrzymać ten upadający system, oparty na dojeniu świata z gotówki, aby grupka kilkunastu snobów mogła wygodnie żyć.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone