Dobre zachowanie na weselu

Goście zaproszeni na wesele powinni wiedzieć, że oni podobnie winni w czasie trwania uroczystości weselnej odpowiednio się prezentować, dlatego też poleca się by goście zdawali sobie sprawę jak wygłaszane są toasty weselne, jak również jakie są najbardziej słynne piosenki w czasie wesel. Ślub i wesele to są już tak bardzo tradycyjne.

Pary Młode wybierają weselne atrakcje tak by zabawa była jedyna w swoim rodzaju. Każdy gość powinien pozostawić po swojej wizycie wspomnienia młodym. Jeśli stworzona była księga gości na weselu to powinniście coś do niej dodać. Jeśli dzierżysz rolę świadka na uroczystości weselnej to powinieneś dowiedzieć się jakie są obowiązki świadka. Przybyli na wesele biorą aktywny udział w obrzędach typowo weselnych i powinni robić w zasadzie wszystko by ich udział zapamiętano. Udając się na uroczystość weselną każdy gość winien pamiętać o odpowiednim prezencie. Dobry prezent na wesele to nie wyłącznie finanse, gdyż nader często pary weselne oczekują od swoich gości stworzenia czegoś od siebie. Wówczas prezent ma o wiele większą wartość.

Chociaż większość gości ma kłopot w postaci ile dać na czepek pieniędzy niż jaki prezent kupić. Środki pieniężne zawsze są prostszym rozwiązaniem. Udając się na wesele znaczącym problemem może być kwestia wskazania odpowiednich kwiatów. Znacznie częściej pada zapytanie – co zamiast kwiatów? Zamienniki tego lubianego prezentu są liczne – mogą to być kartki, kupony Totka, filmy czy też książki. Gdy nabywa się kartki okolicznościowe to powinno się na nich napisać życzenia ślubne bezpośrednio z serca, a nie wstawić gotowiec. Ślub ma się przecież tylko raz w życiu.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone