Jaki tablet wybrać?

Tablet jest małym komputerem

Tablet jest małym komputerem. Powinien mieć monitor wielkości 7-8 cali. Dobry jest model z modemem wi fi lub 3 G, dzięki takiemu modemowi możliwe jest odbieranie mejli i łączenie się z internetem. Systemem operacyjnym może być Android lub Windows. Tablet dla dorosłych powinien być lekki oraz cienki. Tablet dla dzieci powinien mieć twardą obudowę, ponieważ dzieci lubią rzucać różnymi sprzętami i je uszkadzać.Kolorystyka tabletu ma znaczenie dla dzieci – dziewczynki lubią różowe, niebieskie, żółte obudowy. Dorośli wolą obudowy srebrne, czarne lub granatowe.

Trwała bateria a zadowolenie konsumenta

Żywotność baterii tableta ma znaczenie. Oznacza to czas korzystania z baterii bez podłączenia tabletu do prądu. Maksymalnie są to cztery godziny i tyle powinno idealnie wystarczyć każdej osobie. Tabletu nie wykorzystuje się przecież non stop, a jedynie w ograniczonym wymiarze czasowym.

Dobry tablet jest mały, lekki, z wyświetlaczem nie mniejszym niż 7 cali, ma dobry system operacyjny i może uzyskać połączenie z internetem. Takie parametry są jak najbardziej wystarczające, aby użytkownik był w pełni zadowolony z danego tabletu. Urządzenie dla dziecka powinno mieć kontrolę czasu – dorośli ustawiają na przykład czas korzystania z tabletu na godzinę i po tym czasie urządzenie blokuje się samoczynnie.

23

O autorze

Marta Felińska

Komentarze wyłączone