Kilka porad co napisać w zapytaniu ofertowym

Stworzenie wysokiej klasy aplikacji internetowej to często długotrwały i złożony proces, który wymaga ogromnego wkładu pracy od firmy zajmującej się projektowanie stron internetowych jak i osoby zlecającej. Ważne jest aby szczegółowo określić swoje wymagania dotyczące projektu, przed poszukiwaniem konkretnej firmy lub osoby zdolnej do realizacji projektu.
Podstawową informacją jest przedstawienie czym się zajmuje firma i jaki typ aplikacji chcemy otrzymać. Możliwości jest wiele. Od prostej wizytówki, posiadającej kilka stron danych, niewielką galerie i stronę kontaktową, poprzez duży serwis przedstawiający całą ofertę wraz z specyfikacjami technicznymi i pomocniczymi dokumentami, aż po sklep internetowy będący rozwinięciem naszej pracy na rynek ogólnopolski.

Po podaniu przybliżonego typu aplikacji, warto rozważyć i przygotować uproszczoną i podstawową mapę strony, przedstawiającą prawdopodobną konstrukcję serwisu i układ jego podstron. Na tym etapie powinieneś posiadać już pewną wizję strony, jak byś chciał aby wyglądała, w jakich barwach lub tonacji kolorystycznej ma być stworzona. Często skuteczna jest praktyka pokazywania stron, które przypadają Ci do gustu w całości lub tylko niektóre jej elementy. Na przykładzie najlepiej jest ukazać kierunek w jakim chcielibyśmy zmierzać wraz ze stroną internetową. Naturalnie można także zdać się całkowicie na zmysł i kreatywność osoby której polecimy naszą stronę i wyniki mogą być równie zadowalające.

Końcowym etapem przygotowywania zapytania ofertowego jest określenie terminów w jakich chcielibyśmy zrealizować zlecenie. W przypadku kiedy mamy z góry ustaloną kwotę przeznaczoną na naszą aplikację warto podać ją w zapytaniu ofertowym jako budżet przeznaczony na zlecenie. Dzięki temu, nawet jeżeli firma będzie wymagała więcej za swoje autorskie rozwiązania, może pomóc wybrać lub polecić inne metody, które są tańsze a również będą spełniały warunki dostarczone w specyfikacji zlecenia np. systemy Open Source.
Następnie wystarczy poszukać osoby której zamierzamy powierzyć wykonanie aplikacji internetowej. Wystarczy wpisać w dowolnej wyszukiwarce frazę: strony www kraków i przeglądnąć ofertę i portfolio kilkunastu osób, a następnie skontaktować się z nimi w wygodny dla siebie sposób.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone