Nad Jeziorem Nidzkim

Gdzie miłośnicy pięknych widoków, wspaniałej przyrody i wody mogą liczyć na moc atrakcji? Jednym z tych kierunków turystycznych, na które miłośnicy jezior i natury stawiają najchętniej, są Mazury. Dzikie i piękne, mogą się pochwalić coraz lepszym zagospodarowaniem turystycznym, dzięki czemu każdy z nas może tu bez większych problemów znaleźć noclegi w przystępnej cenie. A co mogą zrobić ci, którzy na Mazurach postanowili spędzić rodzinne wczasy?

Jedną z ciekawszych propozycji spędzenia czasu na Mazurach będą wycieczki w rejonie Jeziora Nidzkiego. Cieszy się ono wielkim uznaniem wśród tych, którzy stawiają na kontakt z naturą, choć i miłośnicy literatury zaglądają tu bardzo chętnie. Dlaczego? Wyjaśnienie jest proste. Kto ceni sobie twórczość pana Gałczyńskiego, ten nad Jeziorem Nidzkim z pewnością nudzić się nie będzie. Co można tu robić?

Jedną z ciekawszych propozycji dla osób chcących lepiej poznać tę część Mazur będą wycieczki pobliżu Leśniczówki Pranie. Może się ona pochwalić pięknym otoczeniem, którego odkrywanie sprawi wiele radości każdemu miłośnikowi mazurskiej przyrody. Leśniczówka Pranie jest jednocześnie miejscem wyjątkowym dla miłośników literatury. Pamiętajmy, że to właśnie tutaj tak chętnie wypoczywał Konstanty Ildefons Gałczyński – poeta, którego twórczością do dziś zachwycają się tłumy czytelników na całym świecie. Sama leśniczówka stała się placówką muzealną, dzięki której pamięć o wizytach Gałczyńskiego na Mazurach wciąż trwa. A turyści? Ci z radością korzystają z faktu, iż na Mazurach czeka na nich tak kusząca atrakcja.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone