Najważniejsze atrakcje i walory Gruzji

Przyciąga wspaniałymi widokami, niezwykłą kulturą oraz historią, z którą można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Gruzja to popularny kierunek turystycznych wypraw oraz raj dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Wycieczki po Gruzji mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym kraju?

Gruzja to kraj wyjątkowych atrakcji, w gronie których wyjątkowo ważne miejsce zajmuje Upliscyche – skalne miasto mogące każdego turystę oczarować swym pięknem. W Gruzji nie brak też pięknych krajobrazów, które można podziwiać m. in. podczas wycieczki po dolinie rzeki Kury. W tym pięknym kraju ujrzeć też można wiele niezwykłych zabytków architektury sakralnej. W tym gronie obiektem najważniejszym staje się klasztor Świętej Trójcy, który znajduje się w pobliżu wioski Gergeti. Ze względu na bliskość góry Kazbek oraz ciekawą architekturę, klasztor ten stał się jedną z najważniejszych wizytówek Gruzji oraz atrakcją, która pojawia się w niemal każdym programie wycieczki po tym kraju.

Niezwykle kuszącym miejscem dla miłośników przygód i niezwykłych miejsc może się też okazać wizyta w tak ciekawej miejscowości, jaką jest wioska Ushguli. To najwyżej położona wioska w Europie, do której warto zajrzeć i ze względu na piękną okolicą, i z powodu niezwykłej architektury. Obronne wieżyczki to symbol tego miejsca oraz kolejna atrakcja, z której tak dumna jest Gruzja. A co z tymi turystami, którzy w tym pięknym kraju szukają przygód i mocnych wrażeń? Dla nich nie lada gratką będzie Gruzińska Droga Wojenna – wyjątkowa trasa biegnąca w poprzek Wielkiego Kaukazu. Jej pokonanie każdemu dostarczy niezapomnianych wrażeń, a piękne widoki towarzyszące turystom sprawią, że taka ekspedycja na długo pozostanie w pamięci.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone