Najważniejsze wydarzenia sportowe 2019

Pomimo tego, że w roku 2019 nie odbędą się Igrzyska Olimpijskie, będzie on obfitował w wiele ciekawych wydarzeń sportowych.

Uwagę miłośników sportów zimowych i skoków narciarskich z pewnością przyciągnie niezwykle prestiżowy turniej Czterech Skoczni odbywający się na początku roku w Niemczech i Austrii.

Jeszcze w styczniu do Zakopanego zjadą najlepsi skoczkowie narciarscy, aby rywalizować w indywidualnych i drużynowych zawodach Pucharu Świata.

Trzeci lutego to wielkie święto dla kibiców futbolu amerykańskiego. Tego dnia  odbędzie się Super Bowl, czyli finałowy mecz ligi NFL.

Dwa tygodnie później na koszykarski parkiet wyjdą największe gwiazdy ligi NBA, by pokazać swoje umiejętności w dorocznym meczu All Star Game.

Marzec to miesiąc szczególny dla kibiców Roberta Kubicy. Siedemnastego marca na torze w Australii rozpocznie się tegoroczny sezon Formuły 1, ponownie z udziałem polskiego kierowcy.

Przełom kwietnia i maja to ważny czas dla polskich hokeistów, którzy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata dywizji 1B. Drugiego maja na stadionie PGE Narodowy zmierzą się finaliści rywalizacji o piłkarski Puchar Polski.

Dwudziestego trzeciego maja rozpocznie się w Polsce najważniejsza piłkarska impreza tego roku, a mianowicie Mistrzostwa Świata do lat 20 (dostępne na https://baseball-statistics.com/betfan/) z udziałem polskiej reprezentacji.

Chociaż drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę nie jest uznawana za faworytów turnieju, kibice liczą na to, że grając na swoim terenie, będzie w stanie sprawić niespodziankę.

Koniec maja i początek czerwca to czas, w którym odbywają się finały najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek piłkarskich, a mianowicie Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów.

Miłośnicy piłki młodzieżowej z pewnością zwrócą uwagę na Mistrzostwa Europy do lat 21. W imprezie tej uczestniczyć będzie reprezentacja Polski pod przewodnictwem trenera Czesława Michniewicza.

Pierwszego lipca na trawiaste korty Wimbledonu wyjdą najlepsi tenisiści, by rywalizować o zwycięstwo w tych niezwykle prestiżowych zawodach.

Lipiec i sierpień to miesiące, w których odbywają się najważniejsze toury kolarskie, a mianowicie Tour de France oraz Tour de Pologne. Kibice kolarstwa z pewnością wypatrywać będą sukcesów polskich zawodników.

Na końcu września rozpocznie się rywalizacja najlepszych lekkoatletów uczestniczących w Mistrzostwach Świata. Pierwszego października 2019 roku swe zmagania rozpoczną  siatkarze w walce o Puchar Świata.

W dwutygodniowych rozgrywkach wezmą udział najlepsze zespoły na świecie. Listopad to zakończenie sezonu Formuły 1. Na torze Interlagos w Brazylii po raz ostatni w tym sezonie zobaczyć będzie można Roberta Kubicę.

Końcówka roku to okres, w którym startuje najważniejsza impreza dla piłkarek ręcznych, czyli Mistrzostwach Świata. Powyższe przykłady pokazują, że rok 2019 pełen będzie ciekawych imprez sportowych i każdy miłośnik sportu znajdzie interesujące dla siebie wydarzenie.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone