O czym należy porozmawiać przed ślubem?

Ślub to wydarzenie, które kończy, a zarazem rozpoczyna pewien okres w naszym życiu. Z pewnością osoby, które mają zamiar stanąć za kilka dni na ślubnym kobiercu są pewne, że chcą spędzić ze sobą resztę życia, jednakże dobrze jest jeszcze przed zaręczynami ustalić zgodność w pewnych kwestiach, o których nie zawsze pamiętamy, kierując się zauroczeniem. Jakie tematy warto poruszyć z przyszłym współmałżonkiem?

  • Dzieci
    Jeżeli obydwoje młodych ludzi jest zgodnych w kwestii posiadania lub nieposiadania dzieci, wtedy można powiedzieć, że mamy do czynienia z pewnego rodzaju sukcesem, ponieważ rzadko się zdarza, żeby ludzie byli w pełni zgodni w tej kwestii. Co jednak, jeżeli jedno z młodych nie chce mieć dzieci nigdy, zaś drugi chciałby kiedyś powiększyć rodzinę? W takiej sytuacji konieczna jest szczera rozmowa o kompromisie, który wcale nie jest łatwy.
  • Plany na przyszłość
    Warto także porozmawiać na temat tego, co chcemy rodzić za jakieś 10 lat i w jaki sposób widzimy wtedy swoje małżeństwo. Czy jedna strona chce robić błyskotliwą karierę zawodową, zaś druga marzy o cichym życiu na wsi? A może oboje są zgodni co do tego, że najlepiej by mężczyzna pracował, a kobieta zajmowała się domem? Takie ustalenia należy poczynić na długo przed ślubem, ponieważ poważne różnice w tym temacie mogą doprowadzić do rozpadu związku.
  • Stosunek do pieniędzy
    Niefrasobliwe wydawanie czy skrupulatne oszczędzanie? Jaki punkt widzenia reprezentują oboje narzeczeni w tej kwestii? Bardzo trudno jest żyć z osobą chorobliwie skąpą lub trwoniącą pieniądze przeznaczone na podstawowe potrzeby życiowe. Jeżeli nie są to postawy tak skrajne, z pewnością można będzie dojść do porozumienia.

O autorze

Marta Felińska

Komentarze wyłączone