Tanie serwery

Często zastanawiamy się nad promocję naszej firmy. Nie wiemy w jaki sposób wejść na rynek i wypromować się. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie własnej strony www i umieszczenie jej na tanich serwerach. Dlaczego? Ponieważ wielka zaletą jest jej zasięg.Jest to zasięg globalny, a nie tylko lokalny.

Dzięki skorzystaniu z tanich serwerów oraz strony internetowej możemy zareklamować swoją firmę praktycznie na całym świecie w jednoczesnym czasie. Jeśli chcemy w taki sam sposób globalny wypromować swoją firmę dzięki prasie, radio czy telewizji skazani jesteśmy na poniesienie dużo większych kosztów. Reklama w takim wypadku przynosi zyski w trakcie jej trwania, natomiast strona www istnieje przez cały czas, a koszt roczny wykorzystania tanich serwerów wynosi około 90 zł. Z tego powodu powinniśmy się dogłębniej zainteresować się serwerem hostingowym i tanimi serwerami. To właśnie on decyduje o tym, czy nasza strona będzie dobrze działać w ramach tanich serwerów, czy jednak będzie wykonywać awaryjną pracę. Dlatego też można zdecydować się na tanie serwery. Z całą pewnością pojęcie tanie serwery nie oznacza złych serwerów. To nie to samo co serwery darmowe, które są wręcz fatalnym dla nas rozwiązaniem.

Darmowe serwery są uciążliwe pod względem pojawiania się reklam, a także musimy się liczyć z ograniczeniami. Do tego mają słabe parametry i niski uptime. Tanie serwery plasują się w granicach 90-150 złotych rocznie. Nie jest to wygórowana stawka, a taka która posiada dosyć dobre parametry i funkcje i będzie obsługiwała bardziej zaawansowane strony www. Podstawowymi technologiami, które powinien obsługiwać nasz hosting będą technologie PHP, jak i MySQL.Dodatkowo wybierając tanie serwery warto zwracać uwagę na limity przestrzeni dyskowej. Limity te podaje się w MB, bądź też w GB. Typowa strona powinna zawierać limit 200MB, jeśli jednak chcemy zamieszczać na niej całe mnóstwo zdjęć, czy też filmów to limit przestrzeni dyskowej powinien wynosić kilka- kilkanaście GB. Nie zapominajmy w tym wszystkim o transferze. Bezpieczną granicą transferu jest 40 GB miesięcznie. Dzięki tym wszystkim czynnikom nasza strona internetowa może pracować bardzo dobrze, a poprzez to promować naszą firmę.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone