Technologia a rozwój rozrywki on-line

Biorąc pod uwagę gwałtowny przeskok, z którym mamy do czynienia na przestrzeni ostatnich lat, śmiało możemy powiedzieć, że otrzymujemy coraz częściej produkty niebywałe. Dotyczy to tak komputerów, konsol, jak i samych mechanizmów, które następnie widzimy na ekranie naszego projektora. Dla deweloperów z całego świata to potężne wyzwanie do którego musieli się dostosować. Skorzystały na tym także kasyna online, które zaoferowały swoim graczom zabawę na skrajnie innym poziomie od tego, do którego przywykliśmy jeszcze jako dzieci. Pamiętacie czasy w których można było grać na jednorękich bandytach? Te maszyny wrzutowe znajdywały się niemal wszędzie, ale ich klasyczna grafika lat 80. i 90. nie dawała jeszcze takiej satysfakcji, jaką możemy uzyskać w tej chwili. Te owocówki, bazujące właśnie na symbolach jak wiśnia, arbuz, pomarańcza, cytryna czy słynne BAR-y pozwalały jedynie na proste funkcjonalności. Najpopularniejszą po dziś dzień jest oczywiście „hazard”, który dawał 50% szans na podwojenie wygranej wcześniej stawki. Jak to wygląda obecnie?

 

Deweloperzy nie stanęli w miejscu. Nawet marki jak Novomatic, które odpowiadają przede wszystkim za gry klasyczne, bazujące właśnie na szacie graficznej z dawnych lat, zdecydowały się wprowadzić pewne urozmaicenia. Przenieśli oni rywalizację na wyższy poziom, z którego wszyscy przecież aktywnie korzystamy. Są jednak także i takie studia, które w całości poświęciły się rozwojowi technologicznemu, który zapewnił niebywałą wręcz grafikę, efekty wizualne i mechanizm, który może szokować. Bo bez wątpienia są tytuły, które wciągną każdego, tak początkujących, jak i osoby, które myślały, że widziały już wszystko. Pamiętajmy także, że coraz częściej gry hazardowe za damo dostępne są na coraz to nowych portalach i warto na nie od czasu do czasu zaglądać.

 

O co zatem chodzi z tą technologią? Są hity jak Sizzling Hot, Book of Ra czy wiele innych, ale tym razem przeskoczymy tam, gdzie gracze udają się coraz chętniej. Wielkim bowiem hitem było dla przykładu Starburst, uważne obecnie za najpopularniejszego wideo slota. Ten kosmiczny rodzaj rozrywki zapewni wygrane od lewej do prawej strony, ale także od prawej do lewej, co jeszcze nie tak dawno nie było przecież możliwe. Niby skromne urozmaicenie, ale pozwoliło dodać odrobinę pikanterii i zwiększyć liczbę zwycięskich układów, których wcześniej mogło być zbyt mało. A jeśli o nich mowa, to są gry współczesne, które mają ich nawet – i tutaj uwaga! – 243! Zaliczymy do nich chociażby Alien Robots, American Diner, Asian Beauty, Avalon II, Game of Thrones oparty na słynnej książce George’a R.R. Martin’a, bądź Jurassic Park.

 

Rzecz jasna nie możemy też zapominać o czymś, co bazuje na funkcjonalnościach. Do takich hitów zaliczyć trzeba przede wszystkim Cosmic Fortune czy Gonzo’s Quest. W obu przypadkach symbole spadają nam z góry, a nie kręcą się tak, jak to było kiedyś. Do tego dołożono znaki Wild oraz Scatter, które mogą dodać darmowe spiny, aktywować gry bonusowe (np. przebijanie wampirów kołkami!), zapewnić jackpota czy zamienić wszystkie sąsiadujące symbole na inne. Wszystko to po to, aby gracze nigdy nie mogli narzekać na nudę. Przedstawiliśmy tylko malutki odsetek możliwości, jakie spotkacie w grach on-line. Studia podsyłające nam nowości z każdym miesiącem przedstawiają coś, co szokuje w pozytywnym sensie.

O autorze

John Romero

Komentarze wyłączone