Urządzenie wielofunkcyjne – laserowe czy atramentowe?

Przyrządy, które powstały poprzez połączenie kilku urządzeń, jak: drukarka, czytnik i powielarka, są osiągalne w wielu różnych rozwiązaniach technologicznych i cenowych. Obecnie każdy z nas może wybrać odpowiadające swym potrzebom urządzenie wielozadaniowe. Przed zakupem powinniśmy jednakże poświęcić nieco czasu na sprawdzenie rynku i porównanie osiągalnych typów urządzeń, ich cen i funkcji, gdyż okazuje się, że najtańsze kombajny są zwykle najdroższe w użytkowaniu.

W momencie, gdy niezmiernie często korzystamy z drukarki, to powinniśmy zdecydować się na laserowe narzędzie wielozadaniowe. Wymienne tonery oraz drukarki cyfrowe są o wiele droższe. Niemniej jednak jednorazowe wyższe wydatki są rekompensowane poprzez znacznie niższą cenę wydrukowania pojedynczej kartki papieru. Warto natomiast zdecydować się na urządzenie uniwersalne uformowane na podstawie drukarki atramentowej, gdy drukujemy z rzadka. Jeżeli nabywamy drukarkę kolorową, to warto wyselekcjonować te modele, które mają samoistnie podmieniane pojemniki na barwy zasadnicze. W ten sposób nie musimy usuwać całego pojemnika, kiedy skończy się jeden z odcieni. Opłacalność można ukazać za pomocą wykresu sinusoidy. Jeżeli drukujemy z rzadka, to najlepszym wyjściem znów będzie tani przyrząd laserowy.

W drukarkach atramentowych, jakie nie są użytkowane przez pewien czas tusz zasycha wywołując przymus wymiany zasobnika. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, związaną z obsługą urzędową, to dobrym sposobem będzie dla nas profesjonalne urządzenie wielozadaniowe. Takie sprzęty uniwersalne dostępne są zarówno w klasach monochromatycznych, jak kolorowych. Nabytek tego sprzętu umożliwia nam na administrowanie dokumentami, jak również najczęściej związany jest z usługami serwisowymi w necie.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone