WordPress – CMS na sklep online?

WordPress, jako najbardziej popularny CMS, pozwala nam na przekształcenie standardowego blogu nawet na e-sklep. Własny sklep internetowy na WordPressie możemy uzyskać za pomocą odpowiednich wtyczek. Jednakże wtyczki to nie wszystko, należy przecież zaprojektować odpowiedni wygląd strony, który powinien być maksymalnie przejrzysty i łatwy w nawigowaniu dla potencjalnego klienta. Jak powinno to wyglądać? Jest kilka sposobów, aby to uzyskać: 1. Podglądanie innych – zbuduj motyw dla twojego sklepu na WordPressie, opierając się popularnym sklepom. Możesz też wzrorować się na serwisach aukcyjnych, takich jak Allegro. 2. Skorzystaj ze specjalnych motywów, które zbudowane są pod sklepu. Z pomocą przychodzi wyszukiwarka Google.

Wystarczy wpisać daną frazę: „E-commerce Themes WordPress”. Zajrzyj również na stronę Appthemes, która specjalizuje się w projektowaniu szablonów. Przy zakładaniu sklepu na WordPressie zadbaj też o to, aby szybko działał. Nie ma nic gorszego, niż wolno działająca strona – zadbaj o odpowiednio szybki hosting. Warto umieścić zdjęcia, banery itp. które mogą przyciągać dodatkowo klienta, ale nie przesadzaj z tym. Wiedź, że chaos bardzo szkodzi. Co do samych produktów oferowanych w twoim sklepie – warto znaleźć swoją nisze. W dzisiejszych czasach dość ciężko porywać się na hasła typu „meble” czy „komputery”. Zamiast tego spróbuj coś w stylu „nowoczesne meble mieszkaniowe”.

Dlaczego warto wybrać WordPressa jako docelową platformę na której stawimy nasz sklep? Przede wszystkim dlatego, iż panel administratora jest bardzo intuicyjny, więc obsługa wszystkiego jest bardzo prosta. No i koszty, które w porównaniu do specjalistycznego oprogramowania jest prawie darmowe.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone