Wrocławskie muzea i galerie czekają!

Jest ważnym ośrodkiem kultury i nauki, zatem ogromna ilość placówek muzealnych na jego terenie nikogo dnie powinna dziwić. Wrocław może się zatem pochwalić ogromną ilością miejsc, których miłośnicy kultury, sztuki i nauki w czasie wycieczki pominąć nie mogą. Jakie muzea i galerie cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów?

Wiadomo, że jedną z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych placówek na terenie Wrocławia jest Muzeum Narodowe. Urządzone w budynku dawnej Rejencji Śląskiej, przyciąga i ciekawą siedzibą, i cennymi zbiorami. To miejsce to raj dla tych miłośników sztuki, którzy chcą ujrzeć kolekcję wyjątkowych dzieł – od czasów średniowiecza po czasy współczesne. Dumą tej placówki jest też cenna kolekcja dzieł śląskich artystów oraz spora ilość eksponatów, pozwalająca nam poszerzać wiedzę na temat sztuki sakralnej.

Innym miejscem, które na kulturalnej mapie Wrocławia zajmuje miejsce bardzo ważne, jest Muzeum Archidiecezjalne na Ostrowie Tumskim. To jedna z największych placówek muzealnych tego typu w Polsce, która swą działalność rozpoczęła jeszcze w XIX stuleciu. I to muzeum może się pochwalić ciekawą siedzibą, zatem fakt, iż wycieczki zaglądają tu tak chętnie, nie jest dla nikogo większym zaskoczeniem. Muzeum Etnograficzne to kolejne miejsce, które może się pochwalić cennymi zbiorami. Tu najchętniej zaglądają ci, dla których Dolny Śląsk to ciekawa kultura oraz wspaniały folklor, z którym z pewnością warto się zapoznać. Muzeum Geologiczno – Mineralogiczne, Muzeum Sztuki Cmentarnej urządzone na żydowskim cmentarzu oraz słynna Panorama Racławicka – oto kolejne atrakcje, którym w czasie wycieczki po Wrocławiu koniecznie trzeba poświęcić nieco więcej uwagi. Zachwyci tez Muzeum Sztuki Mieszczańskiej mieszczące się w ratuszu, oraz galeria sztuki współczesnej, która obecnie zajmuje wnętrza słynnego Pawilonu Czterech Kopuł.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone