Wybory w sieci, czyli projektowanie stron WWW dla partii politycznych

Partie polityczne walczą wszędzie, gdzie się tylko da o każdy kolejny głos na nie. Jest to potrzebne, aby mogły one walczyć o wygraną w wyborach lub jakiejś wysokie miejsce. Niektóre osoby są trochę zdenerwowane tym, że reklamy są praktycznie wszędzie – na ulicach, w telewizji, radiu, prasie, a ostatnio nawet w sieci. Projektowanie stron WWW dla partii jest wydatkiem, ale w porównaniu z innymi formami promocji nie jest to duży cios dla budżetu.

Właśnie, dlatego politycy decydują się na zamówienia dla siebie witryny webowej, aby szersza publiczność mogła zdobyć o nich dodatkowe informacje. Profesjonalny webmaster za projektowanie stron WWW żąda średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łatwo można sobie przeliczyć jak wielka jest to oszczędność. Wiadome jest, że tradycyjne form reklamy najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości nie zostaną wyparte, bo to jednak one dają jeszcze największe efekty. W Internecie, aby zdobyć jakiejś informacje o partii politycznej trzeba tego chcieć, ponieważ to użytkownik musi włączyć witrynę internetową. Plakatów na ulicy ominąć się nie da, więc pod tym względem są one lepsze.

W telewizji można zamieścić krótki, maksymalnie kilkunastosekundowy klip wyborczy, który będzie przekonywał ludzi do oddania swojego głosu na daną partię polityczną. Problem w tym, iż te kilkanaście sekund to bardzo mało na to, aby przedstawić oglądającym dokładny plan na zmianę państwa. Politycy zamawiają projektowanie stron WWW, ponieważ na nich mogą zamieścić zdecydowanie obszerniejsze materiały odnośnie tego, co planują zrealizować podczas swojej kadencji.
Tam podobnie jak w telewizji można oglądać filmiki, ale o wiele dłuższe. Kilku-dziesięciominutowy film nie będzie stanowił żadnych problemów. Z pewnością pieniądze przeznaczone na projektowanie stron WWW zaowocują zwiększoną liczbą głosów, jeśli tylko prezentowane treści przekonają internautów. Oprócz plików multimedialnych można oczywiście zamieścić sam tekst, który będzie mówił o planach reform i innych zmian. Powinien on być ozdobiony grafiką, aby lepiej się prezentował.

Jak wiadomo partie polityczne walczą wyborach o objęcie foteli przywódców w wielu okręgach wyborczych. Każda z nich ma co najmniej kilkudziesięciu kandydatów i trudno jest ich wszystkich przedstawić na raz. Między innymi, aby rozwiązać ten problem podejmuje się projektowanie stron WWW. Na nich można wypisać wszystkie osoby, które znajdą się na kartach wyborczych, aby ludzie zainteresowani oddaniem głosu na daną partię polityczna mogli wiedzieć na kogo mają głosować.
Webmaster, który praktykuje projektowanie stron WWW może wykonać specjalny dział ze wszystkimi członkami danego ugrupowania politycznego. Dzięki temu internauci mogą zobaczyć ich wszystkich oraz włączyć podstronę z opisem tylko jednego i zapoznać się z szerszymi informacji. Dodatkowo nie można zapomnieć o umieszczeniu dobrej jakości fotografii, bo to także pomaga.

Obecność partii politycznych w Internecie jest dzisiaj praktycznie normą, ponieważ one muszą być we wszystkich środkach masowego przekazu. Dzisiaj nie wygrywa się wyborów tylko dobrymi pomysłami, ale przede wszystkim dużym rozgłosem. Telewizja oraz ulotki i bilbordy w miejscach publicznych są uzupełniane przez serwisy internetowe. Ludzie, którzy zobaczą link do portalu danej partii najprawdopodobniej z niego skorzystają i wtedy mamy efekt inwestycji, którym jest możliwość zaprezentowania danej osobie swojego planu wyborczego. Nie zawsze będzie to oznaczało dodatkowy głos w urnach wyborczych, ale na pewno szanse na to wzrosną.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone