Zakładanie strony internetowej

Wszyscy chcielibyśmy posiadać stronę internetową. Wielu z nas jest wręcz do tego zmuszona, a tyczy się to posiadaczy firm i przedsiębiorstw. Dla nich posiadanie strony, nawet w formie zwykłej wizytówki do podstawa, gdyż firma bez strony firmowej jest w dzisiejszych czasach nieco niepoważna.Ale jak się zabrać do tworzenia strony internetowej? Jest kilka możliwości.

Jedna z nich to zlecenie tego profesjonalnej firmie, która stworzy za nas projekt strony, wykupi domenę i serwer. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób posiadających nie co gotówki, bo koszt takich usług i projektów sięga od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Innym wariantem jest poświęcenie tygodnia lub dwóch i zorientowanie się na czym polega zakładanie strony internetowej.

A obecnie nie jest to takie trudne, gdyż nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy informatycznej, wystarczą Ci jedynie podstawy. Możesz wybrać hosting z kreatorem stron i instalatorem popularnych Systemów Zarządzania Treścią, dzięki którym w miarę łatwy sposób można stworzyć witrynę www. Trzecią, na pewno najmniej wygodną i niemająca już sensu, jest nauka języka HTML i tworzenie samo ręcznie stron www.  

Przy zakładaniu stron i kupowaniu hostingu, staraj się wybierać solidną markę, jaką jest chociażby Home.pl, oferująca bodajże najlepszy hosting w Polsce. Zagwarantuje Ci to profesjonalną usługę, pomoc w razie problemów oraz to, że firma ta pewnego dnia nie zniknie wraz z Twoją stroną witryną.

O autorze

Bartosz Talar

Komentarze wyłączone