Zalety i wady ogłoszeń w internecie

Ogłoszenia w internecie mają nie tylko zalety

Ogłaszanie się w internecie jest szybkie i tanie. Reklamy internetowe są niedrogie lub bezpłatne, a docierają do bardzo szerokiego grona odbiorców. Przez internet plajtują gazety i czasopisma. Reklamy telewizyjne i radiowe odchodzą w przeszłości, ponieważ są bardzo kosztowne.

Wyliczmy wady i zalety internetu

Do wad internetu należą: ograniczenia (nie każda osoba w Polsce ma komputer oraz internet), nie każdy znajdzie daną stronę, nie każdy lubi szukać informacji w internecie. Starsze osoby miewają problem ze znalezieniem informacji w internecie.

Do zalet internetu należą: dostępność internetu o każdej porze dnia i nocy, duża ilość informacji, możliwość łatwego porównania cen oraz znalezienia opinii o produktach i usługach. Młode pokolenie internet traktuje tak, jak ich rodzice i dziadkowie traktowali gazety, czasopisma i telewizję. Internet jest dla nich najważniejszym medium. Odbierają informacje z internetu w domu, korzystając z internetu stacjonarnego, oraz w telefonie komórkowym, korzystając z przenośnego internetu.

Czy warto ogłaszać się w internecie? Na pewno tak, jednak dbając o łatwy dostęp do strony, zabiegając o jak najlepszą wizualizację ogłoszenia i jego atrakcyjną formę oraz interesującą treść. Przy zachowaniu tych zasad każde ogłoszenie dotrze do pożądanej grupy odbiorców. Zatem reklamowanie firmy i usług w internecie czas zacząć.

Fotolia_68045961_Subscription_XXL

O autorze

Marta Felińska

Komentarze wyłączone